Moje cesta na trhy

Celou mou pracovní kariérou se prolínají dvě klíčová témata. Vzdělání a smysl. Proto jsem během 18ti let kariéry v korporátním byznysu souběžně vystudoval soudní znalectví v oboru ekonomika a oceňování. Chuť dozvídat se víc mne dále poháněla v dalším studiu až mne dovedla k titulu z ekonomie. Během studia ekonomie jsem pochopil jaký rozdíl je mezi teorií a skutečným uvažováním většiny lidí v praxi . Ekonomické modely totiž postupně úplně vytlačily léty osvědčený selský rozum. A jak řekl Mark Twain: “ Kdykoliv se člověk ocitne na straně většiny, měl by se zastavit a dobře zamyslet.“

Po absolvování inženýrského studia jsem propadl studiu pravděpodobnosti, nahodilosti, předpovídání chování dynamických systémů v podmínkách nejistoty. A to mě dovedlo na trhy. Je to totiž dokonale nevyzpytatelné prostředí, kterému lze čelit pouze dobře postavenou obchodní strategií. Právě stavba portfolia, nezranitelného v jakémkoliv ekonomickém scénáři, mne dovedla ke zlatu a stříbru. Při využívání Cyklů Bohatství je totiž vždy cennější přibližná odpověď na správnou otázku, než přesná odpověď na špatnou otázku.

Zlato a stříbro jsou pro mě základ stabilního majetku. Poskytuje majiteli nejen ochranu, ale také mimořádnou míru svobody a potenciál zhodnocení.